GÖKÇEADA SİRKELERİ

Sirke; geçmişten günümüze gıdalarımızda farklı aro­masıyla lezzet artırıcı olarak kullanıldığı gibi yapılan bi­limsel araştırmalar ışığında, bileşimleri birçok has­talığın tedavisinde doğal bir ilaç olarak kullanılabilmekte­dir. Son yıllarda tüm dünyada bu konuyla ilgili bilimsel çalışmalar hızla artmaktadır.

Standart Sirke, Türk gıda kodeksi ve USA standartlarına göre en az % 4, Avrupa Birliği standartlarına göre en az %5 asetik asit içerir.

Sirke elde edildiği meyvenin (üzüm, elma, nar vs.) özel bileşim ve çeşnisini taşır ve genelde bu hammaddenin adını alır.

Sirkelerimizin hiçbir çeşidinde renklendirici, aroma verici, maya, koruyucu gibi katkı maddeleri kullanılmadığı için SİRKELERİMİZ  % 100 DOĞALDIR.

Sirkelerimizi, cinslerine göre ortalama 6 -12 ay süren yavaş fermantasyon ve fermantasyon sonunda dinlendirme, soğuk sıkım ve otantik yöntemler ile ürettiğimiz için aroma, vitamin, mineral, enzim ve iz elementlerin oluşumları çok yüksek düzeydedir.

Sirkelerimizin üretimi aşamasında filtre, damıtma ve pastörizasyon işlemi yapılmadığı için sirkelerimizde faydalı bakterilerin canlılığı devam etmektedir.

Sirkelerimizin üretim tekniği ve üretimde kullandığımız kaliteli hammaddelerimiz % 100 doğal olduğu için asitlik oranlarımız standartların üzerinde ve aroması çok yüksektir.

 

Ada Rüzgarı sirke şişelerimizin dibindeki posa ve bulanıklık sizlere itici gelebilir, bunlar sirkenin doğal olduğunu gösterir. Farklı yöntemler ile filtrasyonu ve pastörizasyonu sağlanabilir. Ancak bu işlemlerin yapılması esnasında sirkenin faydalı olan özellikleri yok olmaktadır. Bu nedenle Doğal Sirkeleri tercih ediniz.

Çerez Kullanımı